Nyílt levél

Kedves Csigás Zoltán alelnök úr!

Elolvastam a LÁMPÁS II. ÉVF. 3. számát. Nagyszerű és olvasmányos, de legfőbb érdeme, hogy krónikája a Világszövetség tevékenységének. Büszke vagyok, hogy ilyen hiteles és Igaz Emberek között lehetek tagja az 1956-os Forradalmunk és Szabadságharcunk emlékét ápoló és megőrző társaságnak.

Javasolnék egy hármas találkozót veled és Schrötter Tibor alelnök úrral a Világszövetség irodájában 2016-ban, január második felében. Szerintem Schrötter úré a két legszínvonalasabb cikk, az egyik Az 56-OS VILLAMOS /levélváltás/, a másik az 1956 UTOLSÓ NAPJA. Kérni fogom az engedélyét, hogy ez utóbbi szerkesztés közben még bekerülhessen 1956 IGAZSÁGÁRÓL esszé könyvembe. Fontos ügyekben több NYÍLT LEVELET írtam már és most is próbálkozom ezzel, ha ezt közlésre alkalmasnak tartod.

NYÍLT LEVÉL

Schrötter Tibor  úrnak

az 1956-os Magyar Szabadságharcosok Világszövetsége alelnökének

Tisztelt Schrötter Úr!

A LÁMPÁS lap legutóbbi számában írt két cikke - az 56-OS VILLAMOS és az 1956 UTOLSÓ NAPJA - késztet arra, hogy javaslatommal hozzájáruljak az 1956-os Forradalmunk és Függetlenségi háborúnk 60. évfordulójának méltóbb megünnepléséhez.

Tisztelem Önt mint forradalmárt, aki mindent megtesz 1956 forradalmi eszméje emlékezetének fennmaradásáért, annak méltó terjesztéséért a 76. rendhagyó történelemóra megtartásával is a fiatalságnak, tanulóknak.

Örömmel tölt el és büszke vagyok rá, hogy igazi forradalmárok között tagja vagyok a Világszövetségnek. Gratulálok az 56-os villamos vonala érdekében elért sikeréhez.

Nagyon megfogott és mélyen átéreztem az 1956 UTOLSÓ NAPJA írását. A Zeneakadémia 1956 szilveszteri előadásáról eddig nem volt tudomásom.

Lektorálás alatt van Történetek, kordokumentumok címmel egy önálló kötetem és ebből idézném „Cziffra György zongoraművész többször megtört életéről” című írásomból egy koncertet:

„Az éjszakai életben kísérő rajongói segítették pályája elindulását, eljártak érdekében a minisztérium illetékeseinél. A magyar komolyzenei élet lassan befogadta, bizonyíthatta tehetségét, amikor a nagy októberi forradalom ünnepségsorozatán harmadikként felkérve az akkoriban eljátszhatatlannak darabnak nevezett Bartók Második zongoraversenyét játszotta a Zeneakadémián. „A közönségből úgy tört ki a taps, mint az izzó láva” – írták később a kritikusok. A máskor fegyelmezett mintegy kétezer ember most a himnuszt énekelve tódult az utcára és tépkedte a rendszer politikusainak plakátjait. Elbeszélőm, a korhangulat tanúja szerint is: „Sokan máig állítják, hogy október 22-én ennek a hangversenynek nem kis része volt az október 23-ai forradalmi hangulat alakításában. A nyugati határ 1956-os, átmeneti megnyitását kihasználva – a határig egy oldalkocsis motorkerékpáron utazva, majd gyalogolva – Cziffra György családjával elhagyta Magyarországot. Ekkor megkezdődött világhódító útja.”

A 60. évforduló méltó ünnepléséhez a színházak, a Zeneakadémia és a média is méltóképpen kell, hogy hozzájáruljon, és ehhez tennünk kell!

Tisztelt Schrötter Úr!

Javasolom, szíveskedjen levelet írni a Zeneakadémia Főigazgatójának, hogy 2016 őszén tűzzenek műsorra egy magyar és külföldi szerzőktől összeállított forradalmi zenei műsort, megemlékezést a zeneművészet nyelvén és befejezve az Ön által leírt hangversennyel. A premier lehetne akár nemzeti díszhangverseny a Kormány képviselőinek jelenlétében. A levélhez mellékelni lehetne az 1956 UTOLSÓ NAPJA visszaemlékezését.

További munkájához szívből kívánok önnek hosszú életet jó erőben és egészségben.

Érdliget 2015. 12. 15.  Álom hava idusán                                                                        

                                                                                                                          Kimmel István
                                                                                                                     ny. kormánytisztviselő